Контакт-центр (0412) 558 004, (067) 33 38 104
 
Контакт-центр (0412) 558 004, (067) 33 38 104
10.04.2016 / 18:58
Повірка лічильників газу
Для точного обліку природного газу кожен лічильник підлягає повірці. Що таке повірка, хто її оплачує і в які терміни вона проводиться, Ви дізнаєтеся у цьому розділі.
Лаборатория Самгаз Лаборатория Самгаз ФОТО: 104.ua

Періодична повірка

Періодична повірка – встановлення придатності до застосування лічильників газу, які перебувають в експлуатації, через міжповірочний інтервал, який становить 5 або 8 років, залежно від типу лічильника і виробника (зазначений у паспорті вашого приладу).

Періодична повірка у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж лічильників газу відповідно до Кодексу газорозподільних систем для фізичних осіб, здійснюються за рахунок Оператора ГРМ – ПАТ «Житомиргаз».

Повірка лічильників здійснюється спільно з представниками державного підприємства «Житомирстандартметрологія» на базі Сервісного центру з повірки побутових і промислових лічильників газу ПАТ «Житомиргаз». За термінами повірки стежать фахівці сервісного центру за допомогою спеціального реєстру користувачів лічильників газу. У разі настання дати повірки споживачів заздалегідь попереджають і узгоджують дату і час зняття лічильників.

У разі відмови у доступі до приміщення, де розташований лічильник газу, в наслідок чого не була здійснена позачергова повірка, споживачу змінюється режим нарахування. Відповідно до Кодексу газорозподільних систем визначення об’єму спожитого газу здійснюється за граничними об’ємами споживання з дня останнього контрольного зняття показань лічильника до дня надання споживачем вільного доступу до лічильника.

Якщо перевірка не була проведена з вини Оператора ГРМ, нарахування здійснюються за фактичними показаннями лічильника.

Позачергова повірка

Як відбувається періодична повірка

Облік газу в період зняття лічильника на повірку

Куди звертатися при виявленні порушення у роботі лічильника